×
خبری

همایش کاربرد انرژی هسته ای در صنعت برگزار شد

سایز متن

به گزارش روابط عمومی، به مناسبت سالروز فناوری انرژی هسته ای ایران، همایش کاربرد انرژی هسته ای در صنعت به همت انجمن های علمی مهندسی شیمی، مکانیک و اپتیک و لیزر دانشگاه و با همکاری معاونت علمی ناحیه بسیج دانشجویی استان روز یک شنبه مورخ ۲۰ فروردین ماه در محل سالن آمفی تئاتر برج شهید سلیمانی دانشگاه برگزار شد.

در ابتدای این همایش دکتر مختاریان رئیس دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم به تبیین جایگاه دانشگاه در ایران و جهان پرداخت و گفت: با تلاش ها و مجاهدت های علمی تمامی همکاران دانشگاه به حمد الله دانشگاه صنعتی ارومیه در کشور و جهان دارای رتبه بسیار مطلبوبی در نظام های رتبه بندی مطرح ایران و جهان است. همچنین با وجود اساتید جوان و پرانگیزه و دانشمندان یک درصد و دو درصد به توفیق الهی شاهد پیشرفت بیش از گذشته نیز خواهیم بود.

در ادامه دکتر نصیرزاده فرمانده بسیج دانشجویی استان با بیان اهمیت انرژی هسته ای در دنیا و جایگاه کشورهایی که به این علم دست یافته اند به لزوم انجام تحقیقات و پژوهش در صنعت هسته ای و عدم انفعال و نا امیدی در این مسیر تصریح کرد. وی همچنین با توجه به پیشرفت های چندین ساله در صنعت هسته ای با وجود فشارهای همه جانبه بین المللی افزود: تحریم ایران باعث باز شدن پنجره های جدیدی از ظرفیت های داخلی ایجاد شده و تحریم ها را کم اثر بکند. البته این دست پیشرفت های داخلی کم نیستند و ما در صنایع مختلف مانند صنایع موشکی نیز در منطقه و جهان حرف های زیادی برای گفتن داریم، لذا دانشجویان و جوانان باید با الگوگیری و امید به آینده و تلاش های جهادی و شبانه روزی تمام تلاش خود را برای رسیدن به قله به بیان رهبری، انجام دهند.

در پایان این همایش نیز دکتر سهراب بهنیا استاد تمام رشته فیزیک به بیان مبسوط جایگاه انرژی هسته ای در دنیا و اهمیت اهتمام ورزیدن به این علم پرداخت. همچنین وی با بیان اینکه ایران در تولید رادیو داروها در دنیا در جایگاه سوم قرار دارد، مصادیق استفاده این علم مهم در صنعت را بیان نمود.

تماس با ما
پست الکترونیکی
حضور و غیاب
سامانه سما